Konfiguracja keyloggera. Dostosuj logowanie klawiszy do swoich potrzeb

14.03.2019

 

Logowanie wciśniętych klawiszy ułatwia analizę aktywności na komputerze. Narzędzie monitorujące wpisywanie tekstu możemy dostosować do własnych potrzeb. Jak to zrobić? W jaki sposób funkcjonuje monitoring klawiszy? Te zagadnienia wyjaśniamy w dzisiejszym artykule.

Czym jest keylogger?

Keylogger jest jednym z ważniejszych elementów KeyTuriona – naszego głównego narzędzia do monitoringu aktywności na komputerze. Silnik, który powstał dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu tego rodzaju oprogramowania, pozwala na logowanie wciśniętych klawiszy. Inteligentne monitorowanie tego, co użytkownik wpisuje na klawiaturze umożliwia dokładną analizę aktywności na komputerze.

Warto w tym miejscu podkreślić, że wysokiej jakości oprogramowanie monitorujące powinno posiadać możliwość pełnej konfiguracji, a w szczególności zmiany ustawień keyloggera. Opcja dostosowania momentów logowania wciśniętych klawiszy jest wyrazem zachowania prywatności użytkowników w różnych sytuacjach, na przykład podczas wpisywania haseł w przeglądarkach internetowych.

Tym, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest odpowiednia konfiguracja keyloggera. To ona pozwala nam na pełne dostosowanie monitoringu klawiszy do naszych potrzeb; w wybranych aplikacjach, programach czy na stronach internetowych. Funkcjonalności zaawansowanego narzędzia do logowania wciśniętych klawiszy są na tyle elastyczne, że bez najmniejszych problemów dadzą nam pełen wgląd do tego, co było wpisywane na klawiaturze – z zaznaczoną datą i godziną.

Jak korzystać z keyloggera?

W jaki sposób korzystać z keyloggera? Monitoring klawiszy jest jedną z wielu funkcji KeyTuriona. Możliwość śledzenia wpisywanego tekstu wymaga więc zainstalowania pełnego programu monitorującego, który dodatkowo rozszerza funkcjonalności, np. o monitoring kopiowanych plików, logowanie schowka czy statystyki używania aplikacji.

Podczas tworzenia KeyTuriona i jego środowiska dołożyliśmy starań, by program był jak najbardziej zorientowany na wygodę użytkownika. Dostępna jest zatem instrukcja, krok po kroku, jak zainstalować KeyTuriona oraz w jaki sposób przejść przez konfigurację, a w tym ustawienie keyloggera. Na życzenie pomagamy w przeprowadzeniu pełnej konfiguracji według potrzeb – robimy to zarówno online, jak i w siedzibie klienta.

Funkcjonalności logowania klawiszy – na co pozwala keylogger?

W trakcie konfiguracji keyloggera otrzymujemy możliwość wyboru aplikacji, w których śledzenie klawiszy będzie tymczasowo wyłączane. Dzięki temu mamy pewność, że program nie będzie monitorował np. wpisywanych loginów i haseł na wybranych stronach internetowych. Mogą to być nie tylko strony internetowe, ale również różne programy, aplikacje czy narzędzia.

Przejście przez proces dopasowania programu do swoich potrzeb jest niezwykle istotne. Popularny tryb incognito nie wyłącza programu – narzędzie ma możliwość logowania odwiedzonych stron w trybie prywatnym. Dopiero odpowiednia konfiguracja umożliwia wyłączanie logowania wciśniętych klawiszy w wybranych stronach czy aplikacjach. Oczywiście istnieje również możliwość całkowitego wyłączenia monitoringu klawiszy.

Na życzenie dostępna jest także filtracja wybranych klawiszy, która ułatwia przeglądanie zalogowanych tekstów. Program zachowuje także funkcję formatowania napisanego tekstu oraz możliwość wyświetlania następujących elementów: daty, godziny, nazwy pliku oraz tytułu okna, gdzie klawisze zostały wciśnięte. Będziemy zatem mogli dokładnie wiedzieć, np. jaki tekst został wpisany o danej godzinie.

Logowanie wciśniętych klawiszy jest niezwykle pomocną funkcją, która daje nam dokładny wgląd do aktywności na komputerze. Możliwość zaawansowanej konfiguracji keyloggera sprawia, że jest to narzędzie bardzo elastyczne i niezwykle przydatne – szczególnie jeśli chodzi o sferę prywatności i bezpieczeństwa monitorowanego stanowiska.

Ostatnie wpisy