Skuteczny i łatwy w obsłudze program do monitorowania komputera

27.05.2021

Komputer z dostępem do internetu to dziś standardowe wyposażenie każdego biurowego miejsca pracy. Niewłaściwe wykorzystanie urządzenia lub niesie ze sobą poważne zagrożenie. Jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji? Jak skontrolować uczciwość pracownika? Rozwiązaniem jest program do monitorowania aktywności na komputerze.

Zaawansowany monitoring komputera z programem Keyturion

Komputer jest podstawowym narzędziem pracy. Umożliwia wykonanie wielu czynności, za które odpowiedzialny jest pracownik, ułatwia i przyspiesza pracę. Wykorzystywany jest przez każdy pion w firmie – handlowy, produkcyjny, finansowy, zarządzający.

 

Urządzenie takie niesie jednak za sobą pewne zagrożenia. Są to między innymi:

  • możliwość wycieku danych poufnych, skradzionych przez hakerów lub wyniesionych przez nieuczciwego pracownika,
  • ryzyko zawirusowania systemu oraz całej sieci,
  • narażenie na straty materialne, które może wynikać z nieefektywnej pracy pracownika lub instalacji oprogramowania bez licencji,
  • narażenie dobrego imienia firmy w przypadku publikowania z danego komputera nieodpowiednich treści w sieci.

W celu uniknięcia ryzyka warto zdecydować się na inwestycję, jaką jest program do monitorowania komputera taki jak Keyturion.

 

Popraw wydajność pracy z aplikacją Keyturion

Program do monitorowania komputera pracownika Keyturion to aplikacja, która nie spowalnia działania systemu, a jednocześnie umożliwia wygodną kontrolę komputera.

Sama instalacja systemu do monitorowania komputera ma wpływ na wydajność pracy. Pracownik, który wie, że jego praca – a także wszystkie podejmowane na komputerze działania – podlega kontroli, pracuje wydajniej.

Podwładny w takiej sytuacji nie podejmuje również ryzyka związanego z instalacją potencjalnie szkodliwego oprogramowania lub częstego przeglądania stron internetowych, które nie są związane z jego obowiązkami służbowymi.

Zwiększona efektywność pracy pracownika możliwa jest dzięki funkcjom programu Keyturion, zapewniającym monitorowanie:

  • używanych klawiszy,
  • czasu pracy,
  • odwiedzanych stron internetowych,
  • pobieranych, instalowanych i użytkowanych aplikacji,
  • użytkowania drukarki i sprzętów peryferyjnych.

To oznacza, że system pozwala jednoznacznie wskazać niepożądane działania osoby pracującej na określonym sprzęcie. Wszystko dostępne jest w formie prostych raportów, zrzutów ekranu i alertów.

Program do kontroli komputera umożliwia również kontrolę pracowników pracujących zdalnie, z domu. Przepisy dotyczące kontroli pracy zdalnej nie zostały jeszcze uregulowane, zatem pracodawca ma prawo rozliczyć pracownika na podstawie efektów i czasu pracy. Keyturion jest idealnym narzędziem do tworzenia odpowiednich statystyk.

 

Bezpieczeństwo sieci firmowej dzięki aplikacji monitorującej

Aplikacja do monitorowania komputera umożliwia osobie zarządzającej nie tylko bezpośrednią i pośrednią kontrolę pracowników, ale daje również możliwość ochrony całej sieci. Najsłabszym ogniwem każdej sieci zawsze jest człowiek.

 

Aplikacja Keyturion dzięki monitorowaniu komputera natychmiast wyłapuje działania, które mogą być potencjalnie niebezpieczne. Wśród nich jest właśnie instalacja nieodpowiedniej aplikacji lub otworzenie zawirusowanego załącznika.

 

Czym ryzykuje firma, która nie posiada odpowiedniego systemu albo stawia wyłącznie na darmowy program do monitorowania komputera? Utratą danych poufnych, zawirusowaniem sieci, a nawet chwilowym przestojem wynikającym z uszkodzenia systemów sieciowych oraz komputerowych. Straty materialne mogą być wówczas ogromne – zarówno te bezpośrednie, wynikające z przestoju, jak również te w wyniku wycieku danych.

Program do monitoringu na komputer ze specjalnym Cloud Systemem, jakim jest Keyturion, pozwala uniknąć przykrych i kosztownych sytuacji. Keyturion nie tylko zwiększa wydajność pracowników, ale także umożliwia kalibrację powiadomień w przypadku wystąpienia zagrożenia. Daje to czas na podjęcie stosownej reakcji przez dział IT.

Program do kontroli komputera jest niezbędny i w małej, i dużej firmie

Program do kontroli komputera to system, który jest niezbędny dla zachowania bezpieczeństwa i kompleksowej kontroli efektywności pracy pracowników. Czy Twoją firmę stać na utratę baz danych, kontraktów, nierzetelnych pracowników? Nie!

Nie czekaj więc i sprawdź możliwości systemu Keyturion i skorzystaj z tego szybkiego i dyskretnego oprogramowania!

Ostatnie wpisy