Jak monitorować zdalnie komputer?

03.02.2020

Zdalny monitoring komputera?

Dzisiaj coraz więcej osób wykonuje swoją pracę przy komputerze. Choć ma to niewątpliwie bardzo wiele zalet, może rodzić także pewne problemy. Jeśli prowadzisz własną firmę, w której komputery stanowią podstawowe narzędzie pracy, pamiętaj o wyposażeniu ich w solidne zabezpieczenie. Dowiedz się, dlaczego jest to tak ważne i jak monitorować zdalnie komputer.

Czym jest zdalny monitoring komputera?

Monitoring komputera, bo o nim mowa, jest to oprogramowanie, które pozwala na śledzenie aktywności użytkownika na komputerze oraz zapisywanie ich bez fizycznego dostępu do monitorowanego stanowiska. Rejestruje ono podejmowane czynności, takie jak korzystanie z konkretnych aplikacji, przeglądanie stron internetowych czy wpisywanie tekstu i wiele innych. Takim oprogramowaniem jest chociażby Keyturion, który wyposażony został w różnorodne funkcjonalności, takie jak m.in.:

  • pełne szyfrowanie end-to-end
  • wykrywanie aktywności na nośnikach zewnętrznych,
  • system alertów informujących o niepożądanej aktywności,
  • monitorowanie schowka,
  • cykliczne zrzuty ekranu.
  • i wiele innych

Jak można łatwo zauważyć, jest to nie tylko proste oprogramowanie do śledzenia aktywności użytkownika na komputerze, ale także narzędzie chroniące przed szeregiem niepożądanych działań, dostarczające dane przydatne do optymalizowania czasu pracy użytkowników, służące do zabezpieczenia stanowisk komputerowych przez działaniem szkodliwych programów oraz pozwalające na zablokowanie konkretnych programów czy działań. Dzięki temu, że Keyturion monitoruje również sieć firmową, jej administrator może zdalnie sprawdzać przepływ danych między wszystkimi komputerami, które są do niej podłączone.

Jak monitorować komputer pracownika zdalnie?

Zdalny monitoring pracowników – jaki program wybrać? Zastanawiasz się, jak monitorować komputer pracownika zdalnie? To bardzo łatwe! Keyturion jest to program bardzo prosty w instalacji, który przekazuje administratorowi wszelkie prześledzone aktywności oraz dane z komputerów podłączonych do sieci. Wystarczy jedynie zainstalować program na wybranych komputerach, by weryfikował on jak oraz w jakim celu użytkownicy z niego korzystają. Co więcej, można go dowolnie skonfigurować w taki sposób, by spełniał określone zadania. Takie narzędzie sprawdzi się nie tylko w wielkich korporacjach, gdzie niezbędne jest skuteczne i niezawodne rozwiązanie do śledzenia aktywności użytkownika na komputerze, ale także w małych firmach, które chcą zabezpieczyć się w sprawdzony sposób.

Śledzenie aktywności użytkownika na komputerze – czy warto?

Oprócz tego, że programy do monitorowania zdalnie komputera służą do rejestrowania aktywności ich użytkowników, to są również narzędziem zabezpieczającym przed kradzieżą szczególnie ważnych oraz wrażliwych danych. Jeśli więc chcesz zadbać o bezpieczeństwo cyfrowe w swojej firmie, takie oprogramowanie z pewnością Ci w tym pomoże. Keyturion to program coraz chętniej wykorzystywany przez właścicieli firm, w których podstawowym narzędziem pracy jest komputer. Co najważniejsze, oprogramowanie jest w pełni legalne – zgodne z polskim oraz unijnym prawem, a także spełniające wymagania określone przez RODO, dotyczące gromadzenia oraz przetwarzania danych osobowych.

Ostatnie wpisy