KeyTurion

Czym jest program monitorujący i jak z niego korzystać?

16.02.2019

Wykorzystywanie programu monitorującego nie tylko daje nam duży zestaw danych o działaniach na komputerze, ale także jest formą zabezpieczenia przed oszustwami i np. nieuczciwością pracowników. Na czym dokładnie polega monitoring komputera? I jak wykorzystywać takie narzędzia?

Oprogramowanie monitorujące komputer jest coraz powszechniej wykorzystywanym narzędziem zarówno w pracy, jak i w domu. Śledzenie za pomocą programu jakiejkolwiek aktywności na komputerze ma wiele zalet na różnych płaszczyznach. Z jednej strony tworzy dla nas zestaw wartościowych danych, które możemy wykorzystać np. w optymalizacji czasu pracy, z drugiej – pozwala na natychmiastową reakcję na niepożądaną aktywność. Jakie jeszcze zalety ma program monitorujący aktywność użytkownika? Jakie dodatkowe funkcjonalności ma monitoring komputera? W artykule przyjrzymy się bliżej wykorzystywaniu programu monitorującego i jego poszczególnym aspektom.

Czym jest monitoring komputera?

Przede wszystkim powinniśmy dokładnie określić, na czym polega monitoring komputera. Tego rodzaju oprogramowanie umożliwia użytkownikowi śledzenie aktywności innych osób oraz zainstalowanych programów na komputerze. Dzięki instalacji takiego narzędzia otrzymujemy możliwość dokładnej weryfikacji m.in. tego, w jaki sposób i w jakich celach użytkownicy korzystają z komputera.

Monitorowanie komputera ma formę prostego programu, w którym otrzymujemy w przejrzysty sposób wszystkie prześledzone aktywności. Oprogramowanie monitorujące z łatwością można dyskretnie ukryć, w taki sposób, by stało się całkowicie niewidoczne dla osoby korzystającej z komputera, a jednocześnie nie wpływało na inne programy czy system. Warto powiedzieć więcej o funkcjonalnościach takiego narzędzia.

Wymiary śledzenia aktywności

Oprogramowanie monitorujące komputer ma wiele wymiarów i jest rozbudowane o dodatkowe funkcjonalności. Mowa między innymi o systemie alertów informujących właściciela komputera o niepożądanej aktywności, zautomatyzowanej blokadzie dostępu, wykrywaniu aktywności na nośnikach zewnętrznych, monitorowaniu schowka czy wykonywaniu cyklicznych zrzutów ekranu.

Tak szeroki wachlarz dodatkowych funkcji sprawia, że KeyTurion nie jest zwykłym programem do śledzenia aktywności, a potężnym narzędziem do kompleksowego monitoringu i ochrony przed niepożądanym działaniem użytkowników.

Jak monitorować komputer?

Monitorowanie komputera nie wymaga od nas żadnej specjalistycznej wiedzy. Instalacja przebiega dokładnie tak samo jak każdego innego programu. Niezbędna jest jedynie właściwa konfiguracja narzędzia. Po zakupie przez klienta KeyTuriona, pomagamy przeprowadzić odpowiedni proces skonfigurowania programu do indywidualnych potrzeb. Robimy to zarówno zdalnie, jak i na miejscu, w siedzibie klienta. Dostępny jest także rozbudowany dział pomocy technicznej, w którym użytkownicy KeyTuriona znajdą instrukcję.

Kto korzysta z programów monitorujących?

Programy monitorujące są wykorzystywane w dużej części przez menedżerów i właścicieli firm, którzy chcą otrzymywać szczegółowe dane o czasie pracy kadry pracowniczej. Dzięki temu mogą między innymi zoptymalizować wydajność w firmie, chociażby przez kontrolę odwiedzanych stron internetowych w ustalonym czasie pracy.

Z takich programów można korzystać nie tylko w pracy, ale również w życiu codziennym. Instalacja programu monitorującego zabezpiecza nas przed kradzieżą wrażliwych i ważnych danych, a także chroni nasze dziecko przed wejściem na niepożądane strony internetowe. Z monitoringu komputera może korzystać każda osoba, której zależy na bezpieczeństwie cyfrowym.

Dostosowanie funkcjonalności

Funkcjonalności programu monitorującego w dużej mierze można dopasować do indywidualnych potrzeb, zarówno jeżeli mówimy o komputerach biurowych, jak i domowych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasze komputery nie są wykorzystywane do niepożądanych przez nas działań, a użytkownicy nie korzystają z naszych komputerów w sposób niezgodny z ustaleniami.

Ostatnie wpisy

KeyTurion